Blog

YTB Mezuniyet Programı Gerçekleştirildi

21 Haziran 2012 by in Genel, Kurumsal, Mezunlar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği İlim Yayma Cemiyeti, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, Türk Ocakları, Uluslararası Genç Derneği, Mavi Ay Dostluk ve Kültür Eğitim Yardımlaşma Derneği, Gaye Eğitim ve Kültürlerarası Dayanışma Derneği gibi sivil toplum kuruluşları tarafından Uluslararası Öğrenci Mezuniyet programı yapıldı. 16 Haziran 2012 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni’ne 50 farklı ülkeden 750’si mezun yaklaşık 900 davetli katıldı.

İstanbul Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç birer konuşma yaptılar.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: “Hayallerinin peşinden koşan gençlerin verdikleri mücadelenin başarısını görmek için bir aradayız”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında “Sizler başarılarınızla ailelerinizin, ülkelerinizin gururu oldunuz ama Türkiye de sizin başarılarınızla, sizin ürettiklerinizle bugün gurur duymaktadır. Bundan sonra yapacağınız her iyi şeyle de aileniz, ülkeniz kadar gurur duyacak ikinci bir ülkeniz var. O da Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.

Bakan Ömer Dinçer: “Dünyada rekabet, eğitim ve insan üzerinden yapılmaya başlanacak”

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ise konuşmasında, insanların uzmanlığının artık dünyanın gelişmesi ve değişmesi için temel dinamik olmaya başladığını söyledi. Bakan Dinçer ayrıca, dünyada rekabetin eğitim ve insan üzerinden yapılmaya başlanacağını da sözlerine ekledi.

Başkan Kemal Yurtnaç: “Sizler bizim gurur kaynağımızsınız”

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç da konuşmasına öğrencileri ve katılımcıları selamlayarak başladı. Yurtnaç, “Başarılarınızdan dolayı çok mutlu olduk, sizlerle gurur duyuyoruz. Sizler her zaman bizim gurur kaynağımızsınız. Artık mezun oldunuz, bundan sonraki hayatınızda da Türkiye daima sizin arkanızdadır” diye konuştu.

Mezuniyet Coşkusu Boğaz Turu İle Sona Erdi

Başarılı öğrencilere çeşitli hediyelerin takdim edildiği tören, öğrenciler için düzenlenen boğaz turu ile sona erdi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org