Blog

YÖS Seminerlerimiz Devam Ediyor

14 Kasım 2016 by in Eğitim Çalışmaları, Genel
    Türkiye’ye Üniversite eğitimi için gelen uluslararası öğrencilerin, geldikten sonra Türkçeyi öğrenmeleri ve üniversitelerin yaptığı YÖS(Yabancı Öğrenci Sınavına) girerek başarılı olması gerekiyor. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği de Eğitim Birimi bünyesinde Türkçe Seminerlerinin yanı sıra YÖS Seminerleri de vererek öğrencilerin bu alandaki eksikliğini  kapatmaya çalışıyor.


     Bu yıl iki sınıf ile başlanan eğitim seminerlerinde 26 öğrenci üniversite sınavlarına hazırlanıyor. Üniversiteyi kazanmak için hayati önem taşıyan bu eğitim programında matematik, geometri ve IQ dersleri alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından veriliyor. Sınava nasıl çalışılır, sınav sırasında dikkat edilmesi gerekilen hususlar gibi konularda da kursa katılan öğrencilere rehberlik semineri verilecek.

 Geçen yıl YÖS kurslarına katılan öğrencilerin tamamına yakın sınavı kazanarak üniversitelere yerleşebildiler. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org