Blog

YÖS ÖĞRENCİLERİ İÇİN REHBERLİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

10 Aralık 2015 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

 Derneğimiz bünyesinde YÖS Sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik rehberlik semineri Eğitim Birimimizin organizesi ile düzenlendi.


 Türkiye’de eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler üniversitelerin düzenlediği YÖS sınavından belli bir seviyede puan almak durumundalar. Bâb-ı Âlem UÖD olarak biz de öğrencilere YÖS dersleri vererek üzerlerindeki yük hafifletmeye çalışıyoruz. Bu anlamda derneğimizde 3 grup halinde 60 misafir öğrenci YÖS derslerine katılmaktadırlar.

 YÖS derslerine katılan öğrencilerimize yönelik zaman zaman da sınavda sorusu çıkan derslerin yanında sınava nasıl çalışmaları gerektiği ile alakalı seminerler vermekteyiz. Bu kapsamda 5 Aralık Cumatesi saat 14:00’te düzenlediğimiz seminerde Başakşehir Nev Okul’dan Psikolog Kerem Gümüş öğrencilerimize sınav stresi ile baş edebilmenin yollarını anlattı. Sefire-i Alem’in konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz seminerde çeşitli etkinlikler de yapıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org