Blog

yılın ilk kanaat önderleri ziyaretini gerçekleştirdik

19 Ekim 2018 by in ETKİNLİK, Faaliyetlerimiz, Genel, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak bu yılın ilk kanaat önderleri ziyaretini gerçekleştirdik. Program kapsamında İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım’ı ziyaret ettik. Bülent Yıldırım uluslararası öğrencilere tecrübeleri ile İHH’nın kuruluşunu ve ümmet çalışmalarının amacını, prensiplerini anlattı.


Ziyaretten Notlar

Karşımda gördüğüm tablo ümmetin özlediği ve ihtiyacı olan tablodur. Bizim işimiz çok. Bu ümmetin problemlerini ne birleşmiş milletler ne de ABD çözecek bu sorunları sadece ve sadece ümmetin kendisi çözecek, çözmek zorunda. Her şeyden önce siz gençler, büyüklerinize saygı gösterip tecrübelerini dinleyerek faydalanmalısınız. Merhum Erbakan hocanın kurduğu İslam birliği G8 ve İHH gibi kurumları amacı ümmetin birliği dirliği ve gelecek neslin bilinci geleneğine bağlı Avrupa ve Batının bütün kurnazlığına hakim gençlik yetiştirilmesi idi. Bugün görüyorum ki yıllar önce eklen tohum meyvelerini vermeye başlamış. Biz zor günlerden geçtik. Hiçbir zaman taviz vermedik. Sizler de inanıyorsanız üstünsünüz. Bu ümmet için ölen değil yaşayan mücadele insanları lazım. Türkiye’de üniversite eğitimi yanında UDEF’in vizyon ve misyonun kavramadan ve Türkiye’de önder şahsiyetleri, büyüklerimizi okuyup dinlemeden ülkelerinize dönmeyin. Geçmişte İngiltere’nin ABD’nin ekonomik güç olmasına rağmen bugün yeni ekonomi güç olarak Çin karşımıza çıkmaktadır. Bu gücü elde edebilmesi için tarihi ticari ipek yolu üzerinden kurulu. İpek yolunun büyük bir kısmı Müslüman ülkelerden geçiyor. Müslüman ülkelerdeki büyük karmaşaların sebebi de budur. Son olarak cemaatçilik hizbcilik yapmayın. Çünkü sadece İHH vs içi çalıştınız zaman cemaatiniz büyümüş olur. Ümmet çalışmaları için tek bir renge bürünmeniz gerekiyor. O da Allah’ın görmek istediği berrak birlik içinde kardeşlik rengidir. Buradaki birliğinizin kardeşliğinizin en çokta zamanınızın değerini bilin. Çalışın ve kendi alanınızda birinci olun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org