Blog

YERYÜZÜ MİLLETİ İFTARDA BİR SOFRADA

26 Haziran 2016 by in Genel, Mezunlar, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak her sene “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarları düzenliyoruz. Etkinliğin on üçüncüsü  24 Haziran 2016  Cuma günü Mihrimah Düğün Salonu’nda  gerçekleştirildi.


500 e yakın misafir ve uluslararası öğrencinin ağırlandığı iftar programında toplumun her kesiminden davetli bulunurken Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir yanından yüzlerce misafir öğrenci aynı masada iftarını açtı. Programa ayrıca bu sene mezun olan öğrencilerimiz de katıldı.
Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu programa Senegalli mezunumuz Muhammed’in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Ardından  derneğimizin faaliyetlerini anlatan tanıtım sinevizyonu ve mezunlarımız ile ilgili hazırlanmış video gösterimi yapıldı. Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert ve UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat açılış ve selamlama konuşması yaptılar. Açılış konulmalarının sonrasında 2015-2016 eğitim öğretim döneminde mezun olan uluslararası öğrenci kardeşlerimize Yönetim Kurulu Üyemiz Adem  Yavuz ve UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat tarafından plaket takdim edildi. İftar vaktinin girmesiyle Bangladeşli Sakıp kardeşimiz tarafından okunan ezanın akabinde misafir öğrenciler iftarlarını açtılar. İftarın akabinde dualar edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org