Blog

Yeryüzü Milleti İftarda Aynı Sofrada

22 Mayıs 2019 by in Bölgeler, Dünyadan Haberler, ETKİNLİK, Faaliyetlerimiz, Genel, Haber Merkezi, iftar, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak her sene “Yeryüzü Milleti Aynı Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarları düzenliyoruz. Etkinliğin on üçüncüsü 21 Mayıs 2019 salı günü Fatih Mimar Sinan Stadında gerçekleştirildi.


700’un üzerinde misafir ve uluslararası öğrencinin ağırlandığı iftar programında toplumun her kesiminden davetli bulunurken Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir yanından yüzlerce misafir öğrenci aynı masada iftarını açtı.
Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu program Doğu Türkistanlı Osman kardeşimiz Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Ardından Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara ve UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat açılış ve selamlama konuşması yaptılar. programımıza katılan başta Milletvekilimiz Sayın Mustafa Demir olmak üzere STK ve katılımcılara teşekkür ederiz. İftar vaktinin girmesiyle Bangladeşli Aleullah kardeşimiz tarafından okunan ezanın akabinde misafir öğrenciler iftarlarını açtılar. İftarın akabinde dualar edildi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org