Blog

Yeryüzü Milleti Bir Sofrada Buluştu

8 Haziran 2016 by in Genel, Kurumsal

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve Sultangazi Belediyesi’nin organize ettiği “Dünya Müslümanları Sultangazi’de” etkinliği başladı. Belediye binası yanında kurulan Ramazan Etkinlik Alanı Sultangazi sakinlerinin yanı sıra Dünya Müslümanlarını, siyaset dünyasından birçok ismi ve STK temsilcilerini aynı iftar sofrasında buluşturdu.


İftara 15 İslam ülkesinin temsilcilerinin yanı sıra; Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Anayasa Komisyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Burhan Kuzu, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri, Fatma Benli, Ahmet Hamdi Çamlı ve Volkan Bozkır, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ile STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

ARIKMERT “İLİM YOLUNDAKİ MUHACİRLERE ENSAR OLUYORUZ”

Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert yaptığı selamlama konuşmasında eğitim için ülkemizde bulunan misafir öğrencileri ağırladıkları için Sultangazi Belediyesine teşekkürlerini dile getirdi. Dünyadaki ve ülkemizdeki uluslararası öğrenci hareketliliğindeki artışa dikkat çekerek gelecekte uluslararası öğrencilerin ev sahibi ülkeler açısından önemli bir misyonu yerine getireceğini ifade etti. İlim yolunda muhacir olarak ülkemizde bulunan öğrencilere ensar olarak ev sahipliğimizi tam manasıyla yerine getirmemiz gerektiğini, bu gençlerin eğitim hayatlarını başarıyla tamamlayıp ülkelerine döndüklerinde her birini Türkiye’nin birer gönüllü medeniyet elçisi olacağını bildirdi. Ülkemizin sahip olduğu tarihi misyonu ve gelecek adına ortaya koyduğu vizyonu açısından uluslararası öğrenci hareketliği fırsatının kendi medeniyet değerlerimiz açısında iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org