Blog

Yeryüzü Milleti Aynı Sofrada

4 Ağustos 2012 by in Bölgeler, Genel, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem, her sene düzenlediği “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarlarının dokuzuncusunu 03 Ağustos 2012 Cuma günü Mihrimah Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. 500 misafirin ağırlandığı iftar programında toplumun her kesiminden davetli bulunurken Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir köşesinden yüzlerce öğrenci aynı masada iftarını açtı. İftar öncesi Yemenli öğrencilerden Yasir Ezziyadi tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu programda iftar vaktinin girmesiyle Suriyeli Suheyb Nasır tarafından okunan ezanın akabinde misafirler iftarlarını açtılar. İftar sonrası yine Suriyeli Şeyh Ahmet el-Ahmet yemek duası yaptı. Derneğin eski başkanlarından Mehmet Çelik bir selamlama konuşması yaptı. Ayrıca Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat da yaptığı konuşmayla misafirleri selamladı.

[nggallery id=145]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org