Blog

YENİ KURULACAK OLAN DERNEĞİN TANIŞMA KAHVALTISINA KATILDIK

12 Mart 2014 by in Genel, Kurumsal

İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere daha iyi ve yerinde hizmet etmek için şehrin farklı bölgelerinde yeni derneklerin kurulması planlanmaktadır. Bu kapsamda UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) tarafından Boğaziçi bölgesinde bir çalışma başlatıldı. 9 Mart pazar günü yeni başlayan çalışmanın yönetim kadrosu ve öğrencilerinin tanışması amacıyla Beşiktaş Yıldız Korosunda bir kahvaltı gerçekleştirildi. Keyifli kahvaltı sonrası tanışma faslına geçildi. Tanışmanın akabinde UDEF Genel Sekreteri Fatih Yazıcı bir selamlama konuşması yaptı ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren dernekler hakkında kısaca bilgi aktardı. Ardından Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert bir konuşma gerçekleştirdi. Türkiye’de öğrenci olmak ve öğrenim süresinde karşılaşılabilecek sorunlar ve bu gibi derneklerin meydana gelen sorunların çözümünde oynadığı rolün öneminden bahsetti. Bu çalışmaların misafir öğrenciler tarafından sahiplenilmesi gereken çalışmalar olduğunun altını çizdi.
Ardından yeni kurulacak derneğin kurucu başkanlığı görevini üstlenen Muharrem Çam söz aldı ve yeni kurulan derneğin izleyeceği yol hakkında bilgilendirme yaptı. Kahvaltıya katılan öğrencilerin sorularını yanıtlayan Çam dernek ismi konusunda öğrencilerden fikir aldı. Kahvaltı sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi.
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org