Blog

Ümmet’in Tüm Renkleri Aynı Sofrada Buluştu

20 Mayıs 2018 by in ETKİNLİK, Faaliyetlerimiz, Genel

Bâb-ı Âlem olarak her yıl düzenlediğimiz Yeryüzü Milleti Aynı Sofrada temalı geleneksel iftar programımız bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Fatih Belediye Başkanı Hasan Süver, UDEF Genel Başkanı Mehmet Ali Bolat ve onlarca ülkeden 700 uluslararası öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.


20 Mayıs Pazar günü Mimar Sinan Standında organize ettiğimiz program Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kara’nın açılış konuşması ile başladı. Ardından İBB Başkanı Mevlüt Uysal misafirleri selamladı. Konuşmasında misafir öğrencilerin önemine ve görevlerine vurgu yapan Uysal, Bâb-ı Âlem’e yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Konuşmasından sonra başka bir programa katılmak üzere alandan ayrılan Mevlüt Uysal’ın ardından kürsüye çıkan UDEF Genel Başkanı Mehmet Ali Bolat selamla konuşması yaptı.

Ardından Fatih Belediye Başkanı Hasan Süver de bir konuşma yaparak uluslararası öğrencilere hitap etti. Konuşmasından sonra kendisine Danışma Kurulu Başkanımız Mehmet Ünal Bey “biz BİR milletiz” tablosunu takdim etti.

Dünyanın dört bir yanından öğrenciler yapılan konuşmaların ardından hep beraber oruçlarını açarak iftar yaptılar. Daha sonra cemaatle kılınan akşam namazının ardından program sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org