Blog

Ümmetin Gençleri Erbakan’ı Andı

3 Mart 2020 by in Afrika, Asya, Bölgeler, Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Kafkas, Ortadoğu

Milli Görüş Hareketi’nin merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 9. yılında Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneğinde anıldı. Udef Eğitim İlişkileri Koordinatörü Mahmut Oğuz’un “Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve İslam Birliği” konulu sunumuyla gerçekleşen programda öğrenciler Erbakan Hocanın hayatını, davasını ve ümmetin birliği için vermiş olduğu mücadeleyi dinlemiş oldu.


Merhum Necmettin Erbakan’ın çocukluk yaşlarından itibaren son derece başarılı bir öğrencilik geçirdiğini ve bu başarının üniversite yıllarında da devam ettiğini anlatan Oğuz, Erbakan’ın İTÜ’deki not ortalamasının bir rekor olduğunu ve hala kırılamadığını ifade etti. Üniversite sonrasında ki akademik hayatında da, hem Türkiye’deki hem yurtdışındaki eğitim ve sanayi otoritelerinin ilgisini çeken önemli çalışmalarının olduğunu anlattı. Erbakan’ın hem akademik hem ticari anlamda başarılarına rağmen siyasete girmesindeki en önemli etkenin “inandığı değerlerin ona yüklediği misyondan kaynaklı olduğunu” ifade etti. Zira Erbakan’ın “Ben ne yaptıysam Allah rızası için yaptım” demesi bunun en büyük kanıtıydı şeklide konuştu. Mahmut Oğuz konuşmasına şu cümlelerle devam etti; “Erbakan ömrü boyunca Müslümanların birlik ve beraberliği için çalıştı. Başbakan olduğu dönemde bir araya gelemez denilen ülkeleri toparlayarak D-8’i kurdu. İktidardan uzaklaştırıldığı dönemde sivil toplum kuruluşları aracılığıyla Müslümanların her alanda birbirlerini destekleyeceği platformları organize etti. Yeryüzünde yaşanan savaşların ve sömürülerin ancak ve ancak Müslümanların bir araya gelerek kuracağı Yeni Bir Dünya ile son bulacağına inandı. Hocamız aynı zamanda sizler gibi bir uluslararası öğrenciydi. Eğitimini tamamladıktan sonra ülkesine ve ümmete hizmet etmek için dönüş yaptı. Sizler de Erbakan gibi ve İslama hizmet eden diğer liderler gibi İslam Birliği mücadelesinin içinde olmalısınız. UDEF ve Bab-ı Alem bu mücadelenizi her zaman destekleyecektir” cümleleriyle sunumunu sonlandırdı.
Mahmut Oğuz sunumunun ardından Afganistanlı bir uluslararası öğrencimize, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “Davam” isimli kitabını hediye etti. Bab-ı Alem Yüksek İstişare Heyeti üyesi Kenan Gültürk beyefendinin Oğuz’a, teşekkür belgesi takdim etmesinin ardından program nihayete erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org