Blog

TÜRKİYE'DE BİR İLK: "ULUSLARARASI ŞİİR GECESİ"

22 Şubat 2014 by in ETKİNLİK, Genel

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği kuruluşunun 10. yılında büyük bir organizasyona imza atıyor. Misafir Öğrenci Çalışması alanında 2004 yılından itibaren yapmış oldukları başarılı çalışmalarla isminden övgü ile söz edilen Bâb-ı Âlem Derneği Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor.

Dünyanın dört bir yanından gelip Türkiye’de eğitim gören Misafir(Uluslararası) Öğrenciler kendi dillerinin öne çıkan şairlerinin, şiirlerini yorumlayacaklar. Arnavutça’dan Bengalce’ye, Arapça’dan Farsça’ya, İspanyolca’dan Gürcüce’ye 15 farklı dilde şiirlerin seslendirileceği şiir gecesinin teması “Kardeşlik” olacaktır. Öğrenciler tarafından seslendirilen şiirlerin Türkçe kısımları da ekrandan izleyici ile buluşacaktır.
Programının sunuculuğunu şiirseverlerin yakından tanıdığı bir isim Seyfullah Kartal yapacaktır.
6 Mart Perşembe Günü Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde saat 19:00’da başlayacak etkinliğe tüm şiirseverler davetlidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org