Blog

Uluslararası Sağlıkçılar Bâb-ı Âlem’de Toplandı

12 Aralık 2018 by in Bölgeler, Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel

Bâb-ı Âlem Uluslararası Sağlıkçılar Komisyonu aylık olarak organize edilen konferanslar vesilesiyle dernek merkezinde bir araya geldi. Bu ay öğrencilerimizin misafiri MEDICS Worldwide derneğinin kurucusu olan Mısırlı Dr. Gamal Abdal Salam oldu.


Dr. Gamal öğrencilerimize “Uluslararası Faaliyetlerde İhtiyaç Duyulan Doktor Tipi” adlı konferans verdi. Konferansımıza Dernek Başkanımızın ve Yönetim Kurulu Üyemizin yanında ile 7 ülkeden 10 öğrencimiz katıldı.

Konferansı Dr. Gamal ilk önce tanışma ile başlatmış oldu. Ardından kendisini tanıttıktan sonra ondan fazla ülkede yardım faaliyetinde bulunduğunu ve Türkiye’de de ikinci yılı olduğunu söyledi. Konuşmalarını öğrencilerin soruları ile devam ettirdi. Bu kapsamda öğrenciler doktorumuza neden Türkiye’de olduklarını sordular. Ayrıca sorular arasında neden bu kadar ülkeyi gezdiğini sordular. Doktorumuzda öğrencilerimize cevap olarak birçok ülkeye yardım etme amacıyla gittiğini söyledi.

Mısırlı doktorumuz öğrencilerimize her zaman bir işe girişmeden önce Allah ile olan ilişkilerini, toplumla olan ilişkilerini ve Allah’ın emirlerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini tavsiye etti. Dr. Gamal ayrıca Mısırla sınır olan Gazze’ye de değindi. Orada bulunduğunu ve Mescidi Aksa ile bilgiler verdi. Toplantının sonunda ise öğrencilerimizden son sorularını alarak konferansına son vermiş oldu.

Son bir hatıra olarak ise Bâb-ı Âlem dernek başkanımıza makamından Dr. Gamal Bey’e farklı dillerde “Biz Bir Milletiz” yazılı tabloyu hediye etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org