Blog

Uluslararası Öğrencilerin İkamet Tezkerelerinde Düzenleme

13 Ekim 2012 by in Genel, Haber Merkezi

Türkiye’de eğitim gören misafir öğrenciler ve bu öğrencilerin eş ve çocukları, yakınları için düzenlenen ikamet tezkerelerinde yeni bir düzenleme yapıldı. Daha önce öğrencilerin eş ve çocuklarının ikamet alamayacağına dair bir karar çıkmış bu karar değiştirilerek 6 +6 olmak üzere bir yıl süreyle ikamet alabilmelerine imkan tanınmıştı.

Yapılan son düzenleme ile uluslararası öğrencilerin eş ve çocuklarına öğrencinin ikamet süresine paralel olarak ikamet izni düzenlenecek, diğer yakınlarına ise Türkiye’ye gelme durumlarına göre 6 ya da 1 yıllık ikamet izni verilebilecek.

Düzenleme ile alakalı Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamanın ilgili maddesi şöyle:

” 2- Öğrenim amaçlı ikamet tezkeresi hamili yabancıların eş ve çocuklarına öğrencinin ikamet süresine paralel olarak ikamet izni düzenlenecek, diğer yakınlarına ise kısa süreli vize ve vize muafiyetiyle gelmeleri halinde 6 aya kadar, dış temsilciliklerimizden alacakları uzun süreli ziyaret amaçlı vize ile gelmeleri halinde ise bir yıla kadar ikamet izni düzenlenecektir.”

Duyurunun tamamı için tıklayınız..

Bâb-ı Âlem Haber Merkezi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org