Blog

Uluslararası Öğrencilerimizle Hasan Aycın’ı Ziyaret Ettik

22 Aralık 2018 by in Aralık 2018, Bölgeler, Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel, Sosyal Çalışmalar

Öğrenci kardeşlerimizle 20 Aralık Perşembe günü yazar, karikatürist Hasan Aycın’ı çalışma atölyesinde ziyaret ettik. Ziyarette Hasan Aycın öğrencilerimize önemli tavsiyelerde bulundu.


Hasan Aycın sohbetinde ümmet kavramının anlamını ümmet birliğinin önemini ve genç nesil olarak öğrencilere yönelik değerli açıklamalar yaptı. Ümmet dediğimiz zaman sadece Hazreti Muhammed’den (sav) sonraki müslümanlar anlaşılmamalı ilk paygamberden ve ilk insandan beri tüm inananları kapsıyor. Biz bir milletiz sözünün anlamı ta hazreti ibrahimden bu yana bütüncül ve birliktir. İnanıyoruz ki son paygamber hazreti Muhammed (sav) geldi ve ondan sonra paygamber gelmeyecek bizler bir kurtarıcıyı beklemek yerine ümetin derdini derd edinip ve bu derdin en iyi çözümü ümet birliği için ümet çalışmaları gerekiyor. Son olarak Aycın: “Bâb-ı Âlem derneğinin bu hayırlı çalışmaları bende yeni bir umut uyandırdı ve sizler zamanın değerini bilin hep bir amacınız olsun her ne kadar gerçekleştiremezseniz de o heyecanı yaşayın.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org