Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ İÇİN MESLEKİ GELİŞİM PROJESİ

3 Aralık 2014 by in Genel

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından büyük bir kısmı finanse edilen projelerle Uluslararası Öğrencilerin Türkiye’ye adaptasyonuna katkı sağlanıyor. TEKDER İstanbul Şubesi olarak Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile birlikte yürütülecek olan, “İstanbul’da okuyan Uluslararası Öğrencilerin Mesleki Gelişimi Projesiyle” mühendislik ve mimarlık bölümlerinde okuyan 500 misafir öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Proje kapsamında seminerler, teknik geziler ve söyleşiler düzenlenecek. Ayrıca Türkiye’ye gelen misafir öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla öğrencilere staj imkânı sunulacak, sektörün önde gelen fuarlarına katılımları sağlanacak.
“İstanbul’da okuyan Uluslararası Öğrencilerin Mesleki Gelişimi Projesi” ile Mühendislik ve Mimarlık öğrencilerinin akademideki kazanımlarının uygulamaya nasıl dönüştürüleceği gösterilecek. Ayrıca, proje kapsamında tanınmış isimlerin başarı hikâyeleri aktarılacak. 
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen yüzlerce proje arasında bu projenin ayrı bir yeri olduğu bilinmekte olup, diğer projelerin ağırlıklı olarak öğrencilerin sosyal yönlerine eğildikleri belirtiliyor. İlk defa TEKDER’in projesi ile Teknik Öğrenci odaklı bir program yapılacağının altı çizilmektedir.
 
15 Kasım 2014 itibariyle onaylanan proje 15 Temmuz 2015 tarihinde sona erecek. 
 
Detaylı bilgi için tıklayınız: www.tekderistanbul.org

One Comment
 1. […] YTB(Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı) ile birlikte gerçekleştirdiği “Uluslararası Öğrenciler İçin Mesleki Gelişim Programı”  hakkında dernek başkanımıza bilgilendirme […]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org