Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İZNİK'TE

2 Mayıs 2015 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

 Sosyal Çalışmalar Biriminin düzenlediği şehir dışı gezileri tüm hızıyla devam ediyor.


Misafir öğrenciler bu ay; zeytin ağaçları, göz alabildiğine uzanan yeşil ile çevrili İznik Gölü, muhteşem çinileri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, her yanından rengarenk çiçekler fışkıran toprak yolları, meyve ağaçlarının süslediği bahçeli şirin evleri ile İznik’i gezdi.

Dernek merkezinde yapılan kahvaltıdan sonra yola çıkan ekibimiz, İznik’e ulaşmak için dağ yolunu seçti. Marmara bölgesinin yeşil dağlarını ve bahçelerini gören öğrencilerimiz mis gibi dağ havasını aldılar. İlk yerleşimin MÖ 2500 yıllarına uzandığı düşünülen İznik’te Bizans ve Osmanlı döneminin izlerini gördük. Öğrencilerimizin ilgi ile gezdiği Ayasofya Camii’nden sonra sırasıyla; İznik Gölü, Aziz Tryphonos Kilisesi, Nikeia Antik Kenti, Yeşil Camii, Hacı Özbek Cami, Mahmut Çelebi Cami, Kırgızlar Türbesi, I. Murad ve II. Murad Hamamı, İsmail Bey Hamamı, Rüstem Paşa Hanı ve Hacı Hamza Hamamı’nı görme fırsatı bulduk. Çalışmaların devam ettiği Tiyatro’yu uzaktan resmettik. Meşhur İznik Köftesini öğrencilerimize ikram ettikten sonra akşamüzeri dönüş yolculuğumuz başladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org