Blog

Uluslararası Öğrenciler İstanbul Boğazı'nda

10 Ekim 2016 by in Genel, Kurumsal, Sosyal Çalışmalar

     Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak “13.Dönem Açılış Programı ve Boğaz Gezisi “ organizasyonumuzu uluslararası öğrencilerin, STK temsilcilerinin ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyelerin katılımıyla gerçekleştirdik.


Suriye’li Muaz kardeşimizin eşsiz Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını programın ev sahibi Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KARA yaptı. Başkanımız  “Yeni dönemde eğitim ve sosyal çalışmalara ağırlık vereceğiz. Tek taraflı değil, hem öğrenen hem de öğreten bir eğitim modeli üzerinde çalışıyoruz.”ifadeleri ile yeni dönem için planlanan eğitim öğretim faaliyetlerinden bahsetti.
Daha sonra kısa bir selamlama konuşması yapan UDEF Başkanı Mehmet Ali BOLAT ,Türkiye’de uluslararsı öğrencilerle ilgili anı ve tecrübelerini paylaştı.
Boğaz gezisi ve çeşitli aktiviteler ile devam eden programda 34 ülkeden 200’e yakın  uluslararası öğrenci, kültür ve medeniyetin başkenti İstanbul’un eşsiz tarihi atmosferinde islam kardeşliğini yeniden iliklerine kadar hissetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org