Blog

Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığından Duyuru

9 Ocak 2013 by in Genel, Haber Merkezi

tr1
Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı’ndan www.turkiyeburslari.org sitesinde yapılan duyuruda 2012 yılından önce burslandırılan ve 2012 yılında burslandırılan öğrenciler için önemli açıklamalar yer almaktadır. Yapılan duyuruları aynen yayınlıyoruz.

2012 YILINDAN ÖNCE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN BURS ALAN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
Türkiye Bursları 2013 yılı Ocak ayından itibaren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından ödenecektir. Türkiye Bursları daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Devlet, Hükümet, Bakanlık ve Himaye burslarını da kapsamaktadır.
Burs ödemeleri nereden ve ne zaman yapılacak?
Milli Eğitim Bakanlığından Başkanlığımıza devredilen ve aktif olarak eğitimine devam eden öğrencilere her ayın 25’inde burs ödemesi yapılacaktır. Burs alacaklar için Vakıfbank’ta hesaplar açılmıştır. Ödemeler Vakıfbank aracılığıyla yapılacak olup 10.01.2013 tarihinden itibaren hesaplarınızı söz konusu bankanın herhangi bir şubesinden güncellemeniz gerekmektedir. Bunun için herhangi bir Vakıfbank şubesine geçerli bir kimlik belgenizle (tercihen pasaport) gitmelisiniz. Burslarını daha önce Vakıfbank’tan almakta olanların da yeni açılan hesaplarını güncellemeleri gerekmektedir.
Burs ödemeleri için imza atılacak mı?
Burs ödemesi için bundan sonra imza atılması gerekmeyecektir. Akademik başarınız Başkanlığımızca üniversitenizle işbirliği halinde takip edilecektir. Ancak yurtdışında bulunacak olmanız halinde Başkanlığımızı bilgilendirmeniz gerekmektedir.
Ülkeme gidiş-dönüş uçak biletlerim her yıl karşılanacak mı?
Hayır, gidiş dönüş seyahat ödemeleri sadece ilk Türkiye’ye gelişi ve mezuniyet sonrası geri dönüşü kapsamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org