Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER BEYAZ GEZİ'DE

17 Eylül 2015 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

17 Eylül Perşembe günü Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyaz Masa ile birlikte “Beyaz Gezi” düzenledi. Geziye Afganistandan Somaliye, Azerbaycandan Bangladeşe dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrenciler katıldı.


 
Rehberimiz Hüseyin Durna eşliğinde gerçekleştirilen gezide ilk durak Panorama 1453 müzesi oldu. Burada 1453 senesinde yapılan İstanbul’un fethini anlatan simulasyon sayesinde öğrenciler o dönem hakkında görsel bilgi sahibi oldu. Ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Miniatürk sosyal tesisinde öğlen yemeğine geçildi. Yemek sonrası 1 saatlik serbest Miniatürk gezisi yapıldı. Burada ise misafir öğrenciler  Selimiye Camii, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Sümela Manastırı, Kubbet-us Sahra gibi birçok miniatür maketler hakkında Türkçe, Arapça ve İngilizce sesli olarak bilgi aldılar.
Miniatürk gezisinin sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Çadırı ziyaret edildi. Bu çadırda belediyenin 11 senelik faaliyeti döneminde gerçekleştirdiği ve geliştirmekte olduğu projeler hakkında uluslararası öğrencilere sunum yapıldı. Devamında bu 11 yıllık faaliyetleri anlatan tanıtım sinevizyonu izlendi.
Son olarak öğrenciler düzenlenen kısa boğaz turuna katıldılar. İstanbul Boğazında yer alan önemli tarihi mekanlar hakkında öğrencilere bilgi verildi.
 
Düzenlenen gezi dolayısıyla İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü Beyaz Masa‘ya şükranlarımızı sunarız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org