Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER BAYRAMLAŞMADA BULUŞTU

15 Eylül 2016 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Kurban Bayramı coşkusunu dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim için gelen ümmetin geleceği misafir öğrenci kardeşlerimizle yaşadık.


13 Eylül Salı bayramın ikinci günü dernek merkezimizde gerçekleştirilen bayramlaşma programına dünyanın dört bir yanından gelen misafir öğrenci kardeşlerimiz katıldı. Etkinliğe yönetim kurulu üyelerimiz, kardeş dernek temsilcileri ve gönül dostlarımız katılarak uluslararası öğrencilerle bayramlaştı. Öğle namazının kılınması ile başlayan programda misafir öğrenciler bir birleri ile bayramlaştı. Ardından etli pilav ve tatlı ikramı yapıldı. Daha sonra  müslüman kardeşlerimiz için dualar edildi. Etkinlik sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.
Memleketinden yüzlerce kilometre uzakta ailesinden ve sevdiklerinden ayri kalmiş öğrencilerin özlemleri bir nebze dinmiş ve bayram coşkusu islam kardeşliği sayesinde bir kez daha hissedilmiş oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org