Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER ARA TATİLDE KIŞ KAMPINDA

1 Şubat 2016 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

22-26 Ocak 2016 tarihleri arasında olarak misafir öğrencilere yönelik Bursa Karacaali’de Bâb-ı Âlem Uluslararası Kış Kampı düzenlendi.


 
Üniversitelerde ara tatil dönemi hasebiyle dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim için gelen misafir öğrencilerimizle 22 Ocak Cuma günü dernek merkezimizden Gençlik ve Spor Bakanlığı Bursa-Karacaali Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’ne yola koyulduk. Zorlu hava şartına rağmen sevgi ve kardeşliğin hakim olduğu kamp renkli görüntülerle akıllarda kaldı. Gün içerisinde uluslararası öğrenciler kamp alanında bulunan sosyal aktivite alanlarında vakit geçirdi, gün sonu sinema gösterimi gerçekleştirildi.
Kampın üçüncü gününde öğrencilerimizle Bursa şehir gezisi düzenlendi. Tarihi Çınar, Karagöz Evi, Hüdavendigar Cami ve Külliyesi, Kent Müzesi, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Ulu Cami, Yeşil Türbe, Emir Sultan Camii ve diğer önemli yerler gezildi. Kampın geri kalan diğer günlerinde langırt, bilardo ve masa tenisi gibi etkinlikler düzenlendi.
26 Ocak Salı günü sabah kahvaltısından sonra İstanbul’a doğru yola çıkıldı. Misafir öğrenciler düzenlenen bu etkinlikten memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org