Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

20 Kasım 2014 by in Genel, Haber Merkezi

Türkiye’de üniversite eğitimi gören uluslararası öğrenciler için büyük fırsat.


 Dünyanın dört bir yanından binlerce üniversite öğrencisinin Türkiye üniversitelerinde eğitim görmesini sağlayan Türkiye Bursları, yurtdışından gelen burslu burssuz tüm öğrencilerin akademik ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak Uluslararası Öğrenciler Akademik Eğitim programının başvurularını başlatıyor.

Programın başvuruları 17-30 Kasım 2014 tarihleri arasında www.turkiyeburslari.org sayfası üzerinden alınacaktır.
Geçtiğimiz yıl 11 farklı şehirde düzenlenen ‘Uluslararası Öğrenci Akademisi’
2014-2015 döneminde 18 şehirde gerçekleştirilecektir.
Akademi; uluslararası öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesi, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulması, eğitim gördükleri akademisyenler başta olmak üzere yazar ve sanatçılarla yakın ilişkiler kurabilmelerine olanaklar hazırlanması, Türk öğrencilerle ve kendi aralarındaki iletişimin güçlendirilmesi ve öğrencilerin kültür birikimlerinden diğer öğrencilerin faydalanabileceği programlardan oluşmaktadır.
Uluslararası Öğrenciler Akademisi başlığı altında geliştirilen program kapsamında, uluslararası öğrencilere kültür, sanat, edebiyat, tarih, sosyoloji, uluslararası ilişkiler, düşünce tarihi, bilim ve teknoloji, hukuk, iktisat, sivil toplum, küresel gelişmeler gibi çeşitli alanlarda dersler verilecek ayrıca kültürel geziler organize edilecektir.
Uluslararası Öğrenciler Akademisi, Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Eskişehir, Edirne, Kayseri, Trabzon, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Erzurum, Adana, Antalya, Samsun, Isparta, Çanakkale ve Gaziantep illerinde uygulanacaktır. Programa burslu burssuz tüm uluslararası öğrenciler başvurabilecektir.
Bilgi için: Türkiye Bursları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org