Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİK VE MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMI

19 Mart 2014 by in Genel, Haber Merkezi

İstanbul’da öğrenim gören uluslararası öğrenciler bu dönem İstanbul Bilimler Akademisi’nin Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile birlikte yaptığı projeyle bir araya geliyor. “Yurtdışı Öğrenciler İçin Akademik Ve Sosyal Gelişim Programı” başlıklı Seminer Programı 22 Mart itibariyle başlayacak ve 12 haftalık bir takvimle devam edecek.
12 haftalık program; Dil Ve Edebiyat, Siyaset Ve Ekonomi, Sanat Ve Estetik ve Düşünce olmak üzere dört ana başlıktan oluşuyor. Her başlığın üç hafta işleneceği seminer programında alanında uzman akademisyenlerce konularla ilgili dersler verilecek. Lisans ve lisansüstü eğitim düzeylerine göre ayrılacak olan katılımcılar 12 haftanın sonunda İstanbul Bilimler Akademisi’nden sertifika almaya da hak kazanacaklar.
Söz konusu dersler, uluslararası öğrencilerin akademik, mesleki ve kültürel birikimlerinin güçlendirilmesini hedeflemektedir. Uluslararası Öğrenciler Akademisi burslu ya da burssuz tüm uluslararası öğrencilerin katılımına açıktır.
Ders aralarında katılımcılara özel sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra kuru pasta ikramı olacaktır. Seminer bitişlerinde ise eğitimcilerle birlikte eşsiz İstanbul manzarası eşliğinde akşam yemeği imkânı sunularak samimi bir hava oluşturulacaktır.
Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen Uluslararası Öğrenciler Akademisi’ne katılımınızın kişisel gelişiminize katkı sağlayacağını düşünmekte ve katılımınızı önemsemekteyiz.
Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

www.ibav.org/yurtdisiakademi
son Başvuru Tarihi; 27 Mart 2014
Program Ücretsidir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org