Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ŞURASI BAŞLADI

4 Kasım 2015 by in Genel, Mezunlar

 Uluslararası Öğrenci Şurası kapsamında 3 Kasım 2015 tarihine Zeytinburnu Sosyal Tesislerinde Mezunlar Buluşması düzenlendi.


 Programa Kamerunlu mezunumuz Mahamat İdris kardeşimizin Kuran’i Kerim tilaveti ile başlandı. Ardından UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat açılış ve selamlama konuşması gerçekleştirdi. Daha sonra Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği eski başkanlarından Veysel Başar, ve değerli abimiz Ali Yelgün söz aldı. Selamlama konuşmasının hemen sonrasında kısa bir tanışma gerçekleştirildi. Buna müteakiben Etiyopya ve Makedonya’dan gelen mezunlarımız ülkelerindeki yaptıkları çalışmalar hakkında diğer katılımcıları bilgilendirdiler.
 Öğlen arasından sonra Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği eski başkanlarından Mehmet Çelik mezunlarımızın çalışmaları ile ilgili değerlendirmeleri ile toplantı devam etti. Ardından Kamerun, Kenya, Endonezya, Azerbaycandan gelen diğer mezunlar bilgilendirme sunumu gerçekleştirdiler. Sunumların sonrasında mezunlarımız İHH İnsani Yardım Vakfı bölge koordinatörlüklerinden gelen yetkililerle ülkelerinde ortak yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular. İstişare oturumu sonrası mezunlarımıza hediyeler takdim edildi. 
Ardından akşam yemeğine geçildi. Yemek sonrası Mahmut Toptaş hocamız konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında mezun olan öğrencilerin bir birinin kardeşi olduğunu ve çalışmalarını bu kardeşlik doğrultusunda yürütmeleri gerektiğini vurguladı. Konuşma sonrası Uluslararası Öğrenci Şurası’nın ilk günkü programı olan Mezunlar Buluşması sonra erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org