Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

23 Haziran 2015 by in Genel, Kurumsal

 Üniversitelerin uluslararasılaşması,  Türkiye’de ve dünyada yükseköğretimle ilgili gündemin en üst sıralarında yer almaktadır. Küresel ölçekte yükseköğretim alanında kendisine yer edinemeyen üniversiteler kendilerinden beklenen atılımı gerçekleştirememektedir.

   Uluslararası eğitimin en önemli boyutunu misafir öğrenciler oluşturmaktadır. Uluslararası öğrenci hareketlerini her boyutuyla ele almak üzere UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenleyeceği Uluslararası Öğrenci Sempozyumunun hazırlıkları devam etmektedir. 23-25 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan programın amacı dünyadaki uluslararası öğrenci hareketliliğini daha yakından takip ederek küresel eğilimler ışığında ülkemizi eğitim açısından bir cazibe merkezi haline getirmek olarak belirlenmiştir.

Program ve sempozyum ile ilgili ayrıntılı bilgi için “internationalstudentsymposium.com” adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org