Blog

Uluslararası Öğrenci Dernekleri İstanbul'da Biraraya Geldi

21 Haziran 2012 by in Genel, Teşkilatlanma

Türkiye’de eğitim gören misafir öğrencilere yönelik çalışmalar yapan Uluslararası Öğrenci Dernekleri III. İstişare Toplantısı İstanbul’da yapıldı. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı iki gün sürdü ve Asma Köprü, İpekyolu, Mevlana, İzmir, Güldünya, Çanakkale, Samsun, Karadeniz, Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneklerinin yanı sıra kurulması çalışmasında olan Gaziantep, Kocaeli, Üsküdar ve Antalya temsilcileri katıldı.

Toplantının birinci gününde dernek ve temsilcilerin faaliyet raporlarının ardından YTB Mezuniyet programı ve Boğaz turuna katılım sağlandı.

İkinci gün ise, önümüzdeki sene yapılacak çalışmalar hakkında istişareler yapıldı ve istişareler sonucu Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının tüm Türkiye’de daha etkin bir şekilde yapılmasına karar verildi.

İkin süren Uluslararası Öğrenci Dernekleri III. İstişare toplantısının son bölümünde ise Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Kurumsal İlişkiler Daire Başkanı Sayın Gazali Çiçek bey programa katılarak dernek başkanları ve temsilciler ile hasbihal etti.

Yoğun bir toplantı ve istişare halinde geçen toplantı Fatih Camii’nde toplu olarak kılınan öğle namazı sonrası sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org