Blog

Uluslararası Öğrenci Buluşmaları: Filistin

27 Aralık 2012 by in Bölgeler, Genel, Ortadoğu, Sosyal Çalışmalar

iç

Bâb-ı Âlem, Medeniyet ve Düşünce Kulübü, ve Kiyader’in işbirliği ile aylık periyotlar ile gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Buluşmaları’nda Filistin günleri devam ediyor.

2 gündür süren etkinliklerde, Filistinli öğrencilerimizin ülkelerini ve kültürlerini tanıtan kıyafet ve objelerin yer aldığı bir stant çalışması yer almaktadır. Filistin kültür ve tarihine çıkılan bu yolculukta sosyal hayattan karelerle “Filistin’de Yaşam” adlı resim sergimiz ve bölgeye ait etnik müzikler yer almakta; Filistin’e ait yöresel yemeklerden “Felafel” ziyaretçilerimizin beğenisine sunulmaktadır.
Stantlarımızda bulunan anı defterleri ile de misafirlerimizin izlenim, duygu ve düşüncelerini kalıcı hale getirmekteyiz.
Filistin günleri, bugün saat 13:00 ’de Sütlüce Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Filistinli öğrencimiz Hasan Moshtaha’nın “Memleketim” adlı sunumu, İbrahim el Nahal’in “Kudus’ün İçinde” adlı şiir dinletisi, müzikler ve Ortadoğu uzmanı Gazeteci Mustafa Özcan’ın gerçekleştireceği söyleşi ile son bulacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org