Blog

ULUSARARASI SATRANÇ TURNUVASI'NIN GALİBİ – FİLİSTİN

7 Ocak 2016 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

2-3 Ocak tarihleri arasında dernek merkezimizde düzenlenen Bâb-ı Âlem Uluslararası Satranç Turnuvası’nda Filistinli öğrencimiz birinci oldu.


 2 Ocak Cumartesi saat 17:00’da başlayan ve Azerbaycan, Bosna Hersek, Endonezya, Filistin, Makedonya, Moğolistan ve Suriye’li 15 öğrencinin katıldığı turnuvada ilk olarak eleme usulü ile 7 maç yapıldı. Daha sonra gerçekleştirilen 4 eleme maçının sonucunda Bosna Hersek, Filistin, Moğolistan ve Suriye’li öğrenciler yarı finale hak kazandılar.

 3 Ocak Pazar günü dernek merkezimizde gerçekleştirilen yarı final karşılaşmaları sonucunda Bosna Hersek ve Filistinli kardeşlerimiz başarılı oldular. Final karşılaşması sonucunca Filistinli Eymen turuvanın galibi oldu.

 Uluslararası Satranç turnuvasının galiplerine derneğimizin genel sekreteri Salman Narlı tarafından hediye takdimi gerçekleştirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org