Blog

Ülke Tanıtım Günleri Devam Ediyor

25 Mart 2019 by in Asya, Bölgeler, Dünyadan Haberler, Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Güney Asya, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem olarak her ay düzenlemiş olduğumuz “Ülke Tanıtım ve Yemek Günleri” kapsamında bu ay Endonezya’yı dinledik. Endonezyalı öğrenciler ülkelerini tanıttıktan sonra yöresel yemek ikramında bulundular.


İstanbul Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat bölümü öğrencisi olan Muhammed Aldi SUBAKTI ve İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik bölümü okuyan Hassanatul AZNI isimli iki öğrencimiz bize ülkelerini tanıttılar.

İlk önce Endonezya’nın haritada nerede olduğunu gösterdiler. Endonezya’nın takımadalardan oluştuğunu söyleyen öğrencilerimiz ülkelerinde 17 binden fazla adanın olduğunu söylediler. Aynı şekilde Endonezya’nın dünyanın en kalabalık İslam ülkesi olduğunu belirttiler. Ülkelerinde birçok dillin konuşuluyor olmasına rağmen Endonezyacanın resmi dil olduğunu aktardılar.

İki öğrencimiz, dinlemeye gelen diğer öğrencilerimize Endonezya’da ziyaret edilemesi gereken yerleri resim olarak gösterdiler.

Endonezya’nın çok farklı adadan oluşuyor olması ve çok farklı kültürü barındırıyor olmasından dolayı da çok farklı yemek kültürünün olduğunu da öğrenmiş olduk. Bunun için öğrencilerimiz onların mutfak kültürünün tadına bakmak için bizlere sunumlarının sonundan onların en meşhur yemeklerinden birisi olan Indomie goreng yemeğini ikram ettiler.

Hassanatul adlı öğrencimizde güzel sesiyle bizlere aynı zamanda kendi dilinde ve Türkçe şarkılar söyledi.

Endonezya’yı bize tanıttıkları için bu iki öğrencimize çok teşekkür ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org