Blog

UDEF 9. İSTİŞARE KAMPI TAMAMLANDI

9 Haziran 2014 by in Genel, Kurumsal

UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) 9. İstişare Kampı Türkiye genelinden, 45 ilden temsilcinin katılımıyla yapıldı.


7-8 Haziran tarihlerinde İstanbul Birikim Hayat Koleji Güneşli Kampüsünde icra edilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kampın açılış konuşmasını UDEF Başkanı M. Ali Bolat yaptı. İlk gün birinci oturumda UDEF üyesi dernek yetkilileri ve misafir öğrenci temsilcileriyle birlikte İstanbul’da Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platform (Misafir Et ) Toplantısı yapıldı. Toplantıda ülkemizdeki Suriyeli öğrencilerin durumu ve misafir öğrencilerin genel sorunları gündeme alındı. Öğleden sonra yapılan ikinci ve üçüncü oturumlarda, bu sene 10-11-11 Mayıs tarihlerinde 18 şehirde yapılan, 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması değerlendirildi.
İkinci gün öğleden önce, UDEF Bölge Toplantıları icra edildi. Pazar günü öğleden sonra yapılan son oturum YTB (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı) Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül’ün teşrifleriyle gerçekleştirildi. Sayın Kudret Bülbül, yaptığı selamlama konuşmasının ardından kamp katılımcılarının sorularını yanıtladı. Oldukça verimli geçen iki günlük kamp toplu fotoğraf çekimi ile nihayete erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org