Blog

UDEF 10. İstişare Kampı Yapıldı

22 Eylül 2014 by in Genel, Kurumsal

Kırşehir’de UDEF 10. İstişare Kampı gerçekleştirildi. Kampa Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak Yönetim Kurulu Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Birim Sorumlularımız ile birlikte katıldık.


20-21 Ekim’de Kırşehir’de İHH İnsani Yardım Vakfı’nın düzenlediği Genişletilmiş İstişare ve Değerlendirme Kampı kapsamında gerçekleştirilen programa UDEF üyesi 39 ildeki derneklerden 87 kişi katılım sağladı. İki oturum şeklinde gerçekleştirilen programın birinci oturumunda katılımcı dernekler kendini tanıtarak kurumları hakkında kısa bilgiler verdi. Ardından UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat bir açılış konuşması yaparak federasyonun son çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye’ye gelen misafir öğrencilerin son yıllarda hızla arttığını belirten Bolat, uluslararası öğrencilerin bulunduğu hemen her ilde derneklerinin bulunduğunu ifade ederek: “Bu toplantımız bugüne kadar yaptığımız en kalabalık toplantı. Bundan sonra da uluslararası öğrencilerin geldiği illerde dernekleşme çalışmalarımız devam edecek ve eğitimleri için Türkiye’yi seçen misafir öğrencilere daha kaliteli hizmet verebileceğiz.” dedi.

Sonraki gün gerçekleşen ikinci oturumda ise UDEF Eğitim Birimi yetkilileri katılımcı derneklere uluslararası öğrenciler için eğitim alanında neler yapılabileceğini anlatan bir sunum yaptı. Yapılan sunumda önümüzdeki dönemde eğitim çalışmalarına önem verileceği vurgulandı. Sunum sırasında İstanbul’dan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert, Kayseri’den Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mücahit Bulut, Ankara’dan ASMA Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Erkan Halıcı, Müsenna Uluslararası Öğrenci Derneği yetkilisi Fennan Muhammed de Eğitim konusunda ki tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Yapılan sunumun ardından kapanış konuşmasını yapan Mehmet Ali Bolat ise katılımcılara teşekkür ederek yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org