Blog

TÜRKİYE MEZUNLARINDAN VE DOSTLARINDAN TÜRK HALKINA DESTEK

23 Temmuz 2016 by in Genel, Haber Merkezi

15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonunda dünyanın dört bir yanından Türk halkına büyük destek veriliyor. Cunta kalkışmasının başarısız olması üzerine İslam dünyasının çeşitli ülkelerinde kutlama gösterileri yapıldı, dualar okundu.


Gerçekleştirilen bu menfur darbe girişiminden sonra uluslararası öğrenci kardeşlerimizi dünyanın dört bir yanında ülkemizin yanında olduklarını belirtiyorlar.

 • Etiyopya’daki Türkiye mezunları yemek yapıp ihtiyaç sahiplerine dağıttılar.

18 Temmuz Pazartesi günü boyunca Etiyopyalı Türkiye Mezunları Derneği ve Afrika Boynuzu Çalışmaları Derneğinden Etiyopyalı mezun
kardeşlerimiz ve bazı vatandaşlarımız Türkiye’nin Addis Ababa Büyükeliğini ziyaret ederek milletimize desteklerini ve dayanışma hislerini paylaşmış, terörist unsurlarca gerçekleştirilen alçak darbe kalkışmasını kınamışlardır.
etiyopya4
etiyopya5
 

 • Suudi Arabistan’da kurban kesildi, Kâbe imamı Türkiye için dua etti.

Mescid-i Haram’da dua eden Kabe imamı, dua esnasında Türkiye’yi de zikretti. İmam, “Allahım Türkiye’ye yardım et, Allahım tüm ümmet-i Muhammed (S.A.V) yardım et” diye dua etti.

 

 • Endonezya Açe’de cuma namazı sonrası eylem yapıldı.

Endonezya’nın Açe bölgesindeki Müslüman öğrencilerin bölgenin önemli camilerinden Beytürrahman Camii’nde Cuma namazı sonrası Türkiye’ye destek için imza kampanyası başlattılar. Açeliler Türkiye Devleti’nin yanında olduklarını bildirerek Türkiye’nin İslam dünyasının lideri olduğunu da belirttiler.
endonezya ache
endonezya ache 1
 

 • Makedonya’da, Arnavutluk’ta, Bosna Hersek’te gösteriler yapıldı, camilerden salâ okundu.

Makedonya’da Fetullah Gülen’in okulu Yahya Kemal’den mezun olan Arnavut öğrenciler Türkiye’de yaşanan son olaylara tepki olarak okul diplomalarını yırtarak ailelerin bu okullarda çocuklarını kimlere emanet ettiklerine dikkat etmelerini,devamında da “Bizler dün bir hata yaptık,sizlerde yarın aynı hataya düşmeyin” dediler.

Yatsı namazından önce Üsküp’ün Dükancık Camii’nde 15 Temmuzda ölen şehitler için selalar okudu.

 • Sudanda destek yürüyüşleri gerçekleştirildi.


 
Filistinli bir şehit çocuğu ve onun çocukları Türkiye halkının zaferini böyle kutlamışlar. Ayrıca Lübnan ve Filistin’de tatlı dağıtıldı.
filitsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org