Blog

TÜRKİYE BURSLARI OSMANLI DÜNYASI BAHAR OKULU BAŞLIYOR

8 Ocak 2015 by in Genel, Haber Merkezi

Osmanlı tarihine ve Osmanlıca’ya ilgi duyan uluslararası öğrenciler için Osmanlı Dünyası Bahar Okulu başlıklı özel bir program düzenlenmektedir.


Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü arasından imzalanan protokol çerçevesinde, Türkiye’de yükseköğrenim gören uluslararası öğrenciler için Osmanlıca, Osmanlı tarihi, kültür ve medeniyeti, coğrafyası, diplomasisi, yönetim anlayışı, arşivcilik, bilgi belge yönetimi gibi konuları kapsayan 12 haftalık bir program hazırlanmıştır. İstanbul Ankara’da Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü yerleşkelerinde 16 Şubat-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan eğitimler sayesinde öğrenciler altı yüzyıl boyunca üç kıtada hüküm sürmüş olan Osmanlı İmparatorluğunu resmi arşiv belgeleri ışığında yakından tanıma imkanı bulacaklardır. Program Türkiye’de yükseköğrenim gören ve başvuru şartlarını sağlayan tüm uluslararası öğrencilerin başvurusuna açıktır. Programa düzenli katılan öğrencilere sertifika verilecektir.

Osmanlı Dünyası Bahar Okulu programı kapsamında düzenlenecek eğitimler ve başvuru detayları için; http://www.turkiyeburslari.gov.tr/…/714-turkiye-burslari-os…
http://basvuru.ytb.gov.tr/
linklerini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Bursları Ekibi.

One Comment
 1. Mohammad feroz 9 Ocak 2015 at 03:09 Cevapla

  Ben master öğrenci olarak katılmak istiyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org