Blog

Türkçe Seminerimiz Devam Ediyor

12 Eylül 2018 by in Eğitim Çalışmaları, Faaliyet Bülteni, Genel

Uluslararası öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda yıl boyunca düzenlediğimiz Türkçe seminerleri devam ediyor. Haftada 32 saat olarak planladığımız dersler yeni dönemde faklı ülkelerden 68 uluslararası öğrencinin katılımı ile başladı.

Dört seviyede(A1, A2, B1, B2) öğrenim gören onlarca misafir öğrencimiz, Türkçe seminerlerimizle Türkçeyi öğrenerek üniversite hedefine doğru en önemli adımı aşmış olmaktadırlar. Her seviyenin ortalama olarak iki buçuk ay sürdüğü Türkçe seminerlerimizde sekiz ayın sonunda öğrencilerimiz B2 düzeyinde dil öğrenmiş oluyorlar. 2017-2018 eğitim senesinin başından beri, ortalama olarak 315 öğrenciyle Türkçe seminerlerimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Haftada 32 saat öğretilen Türkçe seminerlerimizde sene boyunca ortalama olarak 1344 saat Türkçe öğretilmektedir.

B2’ye kadar Türkçe Seminerlerimize katılan uluslararası öğrencilerin tamamına yakın farklı üniversitelerde Dil Merkezleri’nin yapmış olduğu sınavlarından B2 düzeyinde dil sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Sertifikayı elde eden her öğrenci üniversiteyi girmek için en önemli şartı yerine getirmiş sayılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org