Blog

TÜM DİLLER O’NA SELATU SELAM SÖYLEDİ

2 Mayıs 2016 by in Bölgeler, Genel, Kurumsal, Sosyal Çalışmalar

 Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak 28 Nisan 2016 Perşembe günü Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezinde Esenler Belediyesi ile ortaklaşa “Uluslararası Naat Gecesi” düzenledik. Etkinlikte 12 ülkeden öğrenciler kendi dillerinde okudukları naatlar ile Peygamber Efendimizi andı.


 Geceye Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu(UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat, Derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert katıldı. Yoğun katılımla dikkat çeken programa Suriyeli öğrencimizin Kur’an-i Kerim tilaveti ile başlandı. Ardından derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert açılış konuşması gerçekleştirdi ve katılımcıları selamladı. Devamında UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat , Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu açılış ve selamlama gerçekleştirdiler. Daha sonra Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci konuşma yaptı.
Açılış ve selamlama konuşmalarından sonra Nur Haktan Aydoğdu‘nun sunumunda gerçekleşen Naat-ı Şerif Gecesi”nde Arnavutluk, Bangladeş, Endonezya, Mısır, Özbekistan, Cibuti, Tanzanya, Pakistan, İran, Karadağ, Sırbistan, Somali ve Türkiye’den öğrenciler, kendi ana dillerinde naat-ı şerifler okudu. Son olarak değerli şair Abdulbaki Kömür Sezai Karakoç’un “Dua” şiirinden birkaç mısra seslendirdi. Program sonunda Naat seslendiren öğrencilere hediyeler takdim edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org