Blog

Suriyeli Misafir Öğrenciler Ülkelerindeki Son Durum Hakkında Bilgi Verdi

12 Ocak 2013 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

iç
Şam, Halep, Humus,… İslam Medeniyetimizin güzel ülkesinin bu şehirleri şimdilerde insanlık tarihinin en büyük katliamlarından birine tanıklık ediyor. Çocuklar, kadınlar, yaşlılar feryat ediyor. Sokaklar boşalmış, fabrikalar çalışmıyor. Suriye halkı soğuk kış günlerinde üşüyor, “bizi kurtarın” diye ümmete sesleniyor.
İşte her hafta düzenlediğimiz Ülke Tanıtım ve Yemek Günleri Kapsamında bu hafta kahraman Suriye halkının direnişine şahit olduk. Suriyeli Misafir Öğrencilerimiz bir sunum hazırlayarak ülkelerindeki son durum hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Sosyal Çalışmalar Birimi Koordinatörlüğünde Öğrenci kardeşlerimiz Sami, Suheyb, Bedir ve Amer tarafından organize edilen program sonunda ise yine öğrenci kardeşlerimizin kendilerinin hazırladığı Suriye yemeği Frikeh ve Tabule Salatası ikram edildi.
Her kutlu doğum sancılı olur. İnşallah Suriye’de de bu kutlu doğum Suriyeli kardeşlerimizin iradeleri ile tecelli edecek…
[nggallery id=199]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org