Blog

SULTANGAZİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR(VİDEO)

30 Haziran 2016 by in Genel, Kurumsal, Sosyal Çalışmalar

Sultangazi Belediyesi ile Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organize ettiği “Dünya Müslümanları Sultangazi’de” etkinliği devam ediyor.


Belediye binası yanında kurulan Ramazan Etkinlik Alanı Sultangazi sakinlerinin yanı sıra Dünya Müslümanları, siyaset dünyasından birçok ismi ve STK temsilcileri aynı iftar sofrasında buluşuyor.

Ramazan boyunca devam edecek olan etkinlikte 15 farklı ülkenin kültürleri halkımıza tanıtılıyor. Alanda kurulan tanıtım stantlarında uluslararası öğrenciler kendi ülkelerinin tarihi, kültürü ve gelenekleri hakkında katılımcılara bilgi veriyor. Programda her gün farklı yörelerin yemek kültürleri ile yapılan iftar sonrasında o bölgeye ait sahne gösterisi gerçekleştiriyor.  Geçtiğimiz günlerde Kırgızistanlı ilahi sanatçısı Turdakun Niazaliyev, Azerbaycan Kafkas Dans Ekibi – “Dikiy Kafkas”, Arnavutluk’tan Flamur Kasami, Bangladeşli öğrencilerin oluşturduğu ilahi grubu ve diğer sanatçıların gösterisi gerçekleştirildi. Önümüzdeki günlerde Mısırdan gelen Umut Yolu Grubu sahne etkinliklerinde halkımızla buluşacak.

Ayrıca etkinlik alanında yöresel hint kınası yaptırma imkanı bulunuyor.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org