Blog

Sular Vadisi Bir Ay Boyunca İslam Dünyasını Ağırladı

14 Ağustos 2013 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

iç
Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile Başakşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “İslam Dünyası Kültür Günleri” programı sona erdi. Ramazan-ı Şerif ayı boyunca tam bir ay süreyle devam eden program kapsamında her akşam İslam coğrafyasının farklı bir köşesi Başakşehir Sular Vadisi’nde sergilenip tanıtıldı. Tanıtımda Bab-ı Âlem bünyesindeki misafir öğrenciler aktif rol aldılar.
Programa çeşitli misafirler de alaka gösterdi. Bunlar arasında “Fas/Magrib Günü”ne katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu’nu zikredebiliriz. Endonezya Başkonsolosluğu mübarek Ramazan ayının son günlerinde tertiplenen “Endonezya Günü”ne iştirak etti.
“İslam Dünyası Kültür Günleri” kapsamında Balkanlardan Magrib’e, Endonezya’dan Afrika’ya kadar birçok ülkenin ve bölgenin tanıtımı yapılarak Ramazan-ı Şerif ayında bir nebze de olsa Türkiye’deki Müslümanlarla İslam dünyası arasında somut bir tanışma ve kaynaşmanın heyecanı yaşanmış oldu.
[nggallery id=257]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org