Blog

SUDANLI ÖĞRENCİLER TÜRKİYE'DE

17 Eylül 2015 by in Genel, Haber Merkezi

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), “Sudan’dan Türkiye’ye Ortak Değerlerin İzinde” projesi kapsamında Sudanlı 35 öğrenciyi Türkiye’ye getirdi.


YTB’den yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Gençlik Forumu Derneği (IYFO) işbirliğiyle Türkiye’ye getirilen 35 öğrenci YTB’yi ziyaret ederek, YTB Başkanı Kudret Bülbül ile bir araya geldi.

Bülbül, öğrencilerle buluşması sırasında yaptığı konuşmada, “Sudanlılar başta olmak üzere bütün Ortadoğu’daki kardeşlerimizi birer akraba olarak görüyoruz. Sudan’da yaptığımız birçok çalışma var, bunlardan biri de Türkiye burslarıdır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye gelecek öğrencilere maddi ve manevi destekte bulunacaklarını belirten Bülbül, Sudan’ın Türkiye ile kardeş ülke olduğunu vurgulayarak, iki ülkenin beraber yol alması ve gelişmesi için bir araya geldiklerini dile getirdi.

YTB, kendi ülkelerindeki en başarılı öğrenciler arasından seçerek verdiği burslarıyla, gelen öğrencilerin barınma, beslenme, ulaşım gibi birçok ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Kaynak: Yeni Şafak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org