Blog

"SOSYAL MEDYA VE TELEVİZYON" KONULU SÖYLEŞİYE KATILDIK

23 Ekim 2014 by in Genel, Tanıtım Çalışmaları

Bâb-ı Âlem  Tanıtım Birimi Komisyonu olarak 21 Ekim Salı akşamı Eyüp Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Sosyal Medya ve Televizyon” konulu söyleşiye katıldık.


 Caferpaşa Medresesinde gerçekleşen seminere Said Ercan ve Zeki Bulduk konuşmacı olarak katıldı. Programda, televizyonun Türkiye’ye geldiği ilk günden itibaren hayatımızda nelerin değiştiği ve tv’nin yaşamımızda nasıl bir yere sahip olduğu mercek altına alındı.

Zeki Bulduk, televizyonla ilgili bilgileri ilginç anekdotlarla süsledi.

Televizyonun ülkemize geldiği ilk yıllarda, tv açıkken üstünü değiştiremeyen dedelerin bulunduğunu belirten Zeki Bulduk şunları söyledi:  “Tv’dekilere hadi yatın da biz de yatalım artık diyen ninelerimiz vardı. Yeni çağın çocukları ise tv ve sosyal medya ile doğup direkt onun eğitimine tabi oluyorlar. Nasihatçi olarak sadece tv ve sosyal medyayı kabul ediyorlar. Biz gençken bizim köyümüzdeki herkes benim nasihatcimdi, büyükler bizlere akıl verirlerdi şimdi ise çocuklar anne babalarını dahi dinlemiyor. Artık evde elektrik kesildiğinde devrim oluyor ve birbirimizin yüzünü bakabiliyoruz birbirimizin halini sorabiliyoruz aynı hayatı paylaşabiliyoruz…”

Programda, sosyal medya ve tv’de gerçeklerin acımasızca ve açıkca gösterilmesi ve bunun çocuklara ulaşmasının doğurduğu sonuçlar da masaya yatırıldı.

Özellikle gençlerin ilgisini çeken seminerde, sosyal medya ve televizyonun zararlarından korunmak için alınması gereken önlemler de konuşuldu.

http://www.eyup.bel.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org