Blog

Sertarikzade Kültür Merkezi İftarları

15 Haziran 2017 by in Afrika, Asya, Bölgeler, Faaliyetlerimiz

Bâb-ı Âlem ve Etiyopya, Bangladeş, Tanzanya, Somali Öğrenci Birliklerinin organizasyonu ile Eyüp Belediyesi Sertarikzade Kültür Merkezinde farklı tarihlerde toplamda 285 kişilik iftar programları gerçekleştiriliyor.


Öncelikle 31 Mayıs 2017 tarihinde Etiyopyalı öğrenciler iftar programında biraraya geldi. 55 öğrencinin katıldığı programda Etiyopya Öğrenci Birliği üyeleri iftarın ardından çeşitli istişarelerde bulundular. Cemaatle kılınan akşam namazının ardından ise program sona erdi.

Tanzanya Öğrenci Birliği ise 7 Haziran 2017 tarihinde Sertarikzade Kültür Merkezinde biraraya gelerek iftar programı gerçekleştirdi. Tanzanya’ya ait yöresel lezzetlerin ikram edildiği programa 85 Tanzanyalı uluslararası öğrenci katılım sağladı.

Bangladeşli öğrenciler de Bangladeş Öğrenci Birliği çatısı altında yöresel yemekleri ile 13 Haziran 2017 tarihinde iftar programı gerçekleştirdiler. Bu programa da 85 Bangladeşli uluslararası öğrenci ve Yönetim Kurulu Üyemiz Yalın Karadağ ile Güney Asya Bölge Başkanımız Ahmet Dervişev katıldı.

Son olarak 19 Haziran Pazartesi günü Somali Öğrenci Birliği Sertarikzade Kültür Merkezinde biraraya gelerek iftar programı icra edecekler. Somali Öğrenci Birliği iftarına ise 60 kişinin katılımı öngörülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org