Blog

Saraybosna`da bulunan öğrencilerimizi ziyaret ettik

20 Aralık 2012 by in Bölgeler, Genel, Kurumsal

iç

Bâb-ı Âlem danışmanlığında yürütülen İHH-IUS ortak projesi ile Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bulunan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS)’nde bu sene itibariyle lisans ve yüksek lisans eğitimine başlayan 17 farklı ülkeden 25 öğrencimizi ziyaret ettik.

 İHH yönetim kurulu üyeleri N. Özgür Yüce ve Ali Cihangir abilerimiz ile Bâb-ı Âlem Afrika Masası Sorumlusu Mahmut Oğuz’dan oluşan ekip öğrencilerin barındığı Plavi Leptir (Mavi Kelebekler) Öğrenci Yurdunda kalarak öğrencilerle hasbihal etti. Öğrenci gurubu sorumlusu Mehmet Gündüz’den öğrencilerin gelişimine dair bilgiler alan ekip, daha sonra IUS Rektörü Prof. Dr. Özer Çınar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Kocayusufoğlu ve diğer yetkililerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

 Başçarşı’da bulunan İstanbul Eğitim ve Kültür Derneği’ni ziyaret eden ekip çalışmalar hakkında bilgi aldı. Saraybosna’nın tarihi mekanları ve tabii ki Merhum Aliya İzzetbegoviç’in kabri de ziyaret edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org