Blog

Samsun ve Sakarya'da Kardeş Derneklerimiz Kuruldu

23 Nisan 2012 by in Genel, Kurumsal, Teşkilatlanma

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak İstanbul dışındaki misafir öğrencilerle ilgilenilmesi için yürüttüğümüz teşkilatlanma çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor.

Daha önce Konya, Eskişehir, İzmir, Ankara, Bursa, Kayseri, Trabzon ve Isparta’da kurulan Uluslararası Öğrenci Dernekleri’ne Samsun ve Sakarya da eklendi.

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği, 19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölüm Başkanı Menderes Kabadayı başkanlığında kuruldu. Merkezi belirlenen dernek, faaliyetlere başladı.

Sakarya Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği ise Adem Ocak başkanlığında kuruldu. Aynı şekilde dernek merkezi belirlendi ve tadilat çalışmaları devam ediyor.

Misafir öğrencilerin kendilerini yalnız hissetmemeleri ve gelişimlerini hızlandırmaları için bizlerle birlikte Uluslararası Öğrenci Dernekleri’ni kuran başkanlarımıza ve yönetim kurullarına teşekkür ediyor, kendileri için Cenab-ı Allah’tan başarı niyaz ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org