Blog

Sakarya 6. UÖB Açılışını Bakan Ömer Çelik Yaptı

30 Nisan 2013 by in Faaliyetlerimiz, Genel

iç

UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) çatısı altında bu sene altıncısı düzenlenen ve açılışı 13 Nisan’da İstanbul’da Bâb-ı Âlem’in organizesi ile yapılan Uluslararası Öğrenci Buluşması, bu hafta Sakarya ve Kocaeli’deydi.

27 Nisan Cumartesi günü Sakarya Kent Meydanı’nda Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından organize edilen programın açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik tarafından yapıldı. Açılışta UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Adem Ocak ve ilgili protokol da yer aldılar.

Çok güzel bir havada icra edilen organizasyona Sakarya halkı yoğun ilgi gösterdi. 41 ülkeden öğrencinin stant açarak ülkesinin renklerini ve kültürünü sergilediği programda sergilenen sahne performansları da beğenilerek izlendi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org