Blog

Sağlık Komisyonumuz İlk Seminerini Gerçekleştirdi

15 Mart 2018 by in Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz

14 Mart Perşembe günü İstanbul Tıp Fakültesi kıdemli Asistanlarından Filistinli Huzeyfe Hocamız Uluslararası Sağlık buluşmaları kapsamında genç doktorlarımız ile vakti planlamanın önemi üzerine konuştu.


20 uluslararası öğrencinin katıldığı program dernek merkezimizde gerçekleştirildi. Geleceğin uluslararası doktorlarına öğrencilik döneminde dikkat etmeleri gereken konuları anlatan hocamız kısa vadeli planlamaların yanında uzun vadeli planlarımızın da olması gerektiğini ifade eden etti. Hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda büyük hedeflerin önümüzde engel olmaması gerektiğini belirten Huzeyfe hoca hedeflerimize ulaşmamızda parçala ve yut taktiği ile önce küçük hedeflere odaklanmaız gerektiğini ifade etti. Ayrıca küçük çaplı hedeflerimizi gercekleştirdiğimizde kendimize ödül vermemiz gerektiğinden bahsetti. Bu yolda ekip olmanın önemine de değinen hocamız birbirimizi birbirimize rakip görmemeliyiz, sürekli hedefimize ulaşma yolunda takım arkadaşımızı motive etmeliyiz dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org