Blog

Protokol Misafirleri – 5. Uluslararası Öğrenci Buluşması

21 Nisan 2012 by in Afrika, Balkanlar, Genel, Güney Asya, Kafkas, Kurumsal, Kuzey Asya, Ortadoğu, Sosyal Çalışmalar, Tanıtım Çalışmaları, Teşkilatlanma, Üniversite Çalışmaları

14-16 Nisan tarihlerinde Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşen 5. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın 100 bin kadar ziyaretçisinin dışında birçok da protokol misafiri vardı. Açılışını Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ beyin yaptığı Öğrenci Buluşması birçok milletvekili, stk ve siyasi parti temsilcisi, kanaat önderini ve ülke konsoloslarını da misafir etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Ömer Muhtar’ın oğlu Muhammed Ömer Muhtar ile birlikte açılış töreninde bulunan İstanbul Milletvekilleri Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Yabancı Öğrenciler Daire Başkanı Ömer Ayçiçek ülke stantlarını Bekir Bozdağ ile ziyaret ettiler. Açılış töreninin ardından İstanbul Milletvekili Sayın Bülent Turan ülke stantlarını ziyaret ederek misafir öğrencilerden ülkeleri hakkında bilgi aldı.

Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın ikinci gününde de önemli misafirlerimiz vardı. Has Parti Genel Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş ve eşi Sevgi Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı Erol Erdoğan ve İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu ile birlikte ülke stantlarını ziyaret ettiler. Numan Kurtulmuş, hatıra defterine yazdığı yazıda Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’ni 75 ülkeden misafir öğrencileri ve bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdiği için tebrik etti.

Pazar günü misafirlerimiz arasında Kayseri Milletvekili Sayın Pelin Gündeş hanımefendi de vardı. Ülke stantlarını büyük bir memnuniyetle ziyaret eden Gündeş, bir süre Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin standında bulundu.

Misafir öğrencilerimizin ülkelerinin tanıtımlarını yaptıkları Öğrenci Buluşması’nın üçüncü gününde ise Artvin Milletvekili Sayın İsrafil Kışla, İHH Genel Başkanı Sayın Bülent Yıldırım, Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gürdoğan ve AGD İstanbul Şube Başkanı Serhat Akçay ülke stantlarını ziyaret ettiler.

5.Uluslararası Öğrenci Buluşmasını ziyaret eden misafirlerimiz arasında Özbekistan Başkonsolosu, Kazakistan, Afganistan, Pakistan, Tayland Konsolosları ve Mısır Kültür Ateşesi de vardı.

14-16 Nisan tarihlerinde Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşen 5. Uluslararası Öğrenci Buluşması’na program yoğunlukları sebebiyle katılamayıp telgraf gönderen veya telefonla tebrik eden baştan Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül beyefendi olmak üzere, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, Ak Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara, Bdp Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna ve Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Kamalak beye teşekkür ederiz.

[nggallery id=124]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org