Blog

Münazara Yarışması Soluk Kesti

25 Mayıs 2012 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

Bâb-ı Âlem’de Türkçe öğrenen misafir öğrencilerin Türkçe pratik ihtiyaçlarına yönelik sunulan Türkçe Konuşma Kulübü derslerinde bu hafta münazara yarışması gerçekleştirildi.

Üç farklı oturumda gerçekleştirilen münazara yarışmasına üçer kişiden yedi grup katıldı. Birinci turda 1. Grup ile 2. Grup, 3. Grup ile 4. Grup, 5. Grup ile 6. Grup karşı karşıya geldi. 7. Grup ise doğrudan tur atladı. Birinci turda başarılı olan 2. Grup, 3. Grupla; 5. Grup ise doğrudan tur atlayan 7. Grupla ikinci turda karşılaştı. İkinci turda başarı gösteren 3. ve 5. Grup, final turu olan 3. turda karşı karşıya geldiler.

Zengin tartışma konularının olduğu yarışmada final turunda “Allah’a cennet ve cehennem için mi kulluk etmeliyiz, yaratıcı olduğu için mi?” konusunu münazara eden yarışmacı öğrencilerimiz, ilim, bilgi, güzel konuşma-sunum ve savunmalarıyla nefesleri kesti. İlginç ve etkili fikirlerin çıktığı final turunda 3. Grup’ta yer alan Çerkez Muayet Kochesokov-Uygur Alimcan Abdullah-Uygur Necmettin Nizamitdinov üçlüsü final turunda da başarılı olarak münazara yarışmasını birinci tamamladı.

Münazara yarışması, yarışmada birinci olan gruba kalem seti hediyesi, ikinci olan gruba ise ücretsiz hayvanat bahçesi gezisi hediyesi ile sona erdi.

[nggallery id=135]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org