Blog

Moritanya Milli Bayramı

28 Kasım 2011 by in Afrika, Genel

Tarih 27 Kasım 1960, Moritanya halkının bağımsızlıkları uğruna verdiği mücadelede zafer günü. Ve aradan geçen 51 yıldan sonra ülkemizde bulunan Moritanyalı öğrenciler, kurtuluş günlerini ülkelerinden çok uzakta ama kendilerine çok yakın gördükleri Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nde düzenledikleri bir programla kutladılar.

26 Kasım Cumartesi günü düzenlenen programa Moritanyalı öğrencilerin yanı sıra İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Korkmaz,  IIFSO Genel Sekreteri Ahmed Abd El-Atti, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Bolat ve farklı ülkelerden gelen misafir öğrenciler de katıldı.  Programın başlangıcında gösterilen slaytlar eşliğinde ülkelerini tanıtan öğrenciler daha sonra, sözü daha önce Moritanya’da bulunmuş olan Ömer Faruk Korkmaz’a bıraktı. Sonrasında Ahmed Abd El-Atti ve  Mehmet Ali Bolat da bir konuşma gerçekleştirdi.

Moritanyalı bir öğrencinin şiiriyle devam eden programın sonlarında ise öğrencilerin tiyatro gösterisi vardı. Program bitiminde misafirlere Bâb-ı Âlem kafeteryasında ikramda bulunuldu ve öğrenciler Moritanya’nın yerel kıyafetlerini ve eşyalarını sergiledi.

[nggallery id=17]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org