Blog

Misafir Öğrenciler Ülkelerini Tanıtmaya Devam Ediyor

14 Nisan 2013 by in Faaliyetlerimiz, Genel, Haber Merkezi

iç
Dün Feshane’de başlayan 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması tüm coşkusuyla devam ediyor. Misafir öğrencilerin katılımcılara ülkelerini anlattığı buluşmada yerel gösteriler de zaman zaman sahnedeydi. Kafkas ve Yemen dansı, Endonezya savaş gösterisi ve başka etkinliklerle uluslararası öğrenciler izleyenlerin gönlünde taht kurdular. Buluşmanın ilk gününün sonunda Mesut Kurtiş dinleyicileri ile buluştu.
Dahası Yemen’in kahvesi, Somali’nin yerel dansı, Afganistan’ın değerli taşları, Özbekistan’ın pilavı ve daha bir çok farklı kültür Feshane’de bugün ve yarın ziyaretçilerini bekliyor.
15 Nisan akşamı İstanbul’da son bulacak olan 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması 19 Nisan’dan 21 Nisana kadar  Ankara’da olacak. Buluşma Ankara’nın ardından sırasıyla Kocaeli, Sakarya, Bursa, Isparta, İzmir, Eskişehir, Konya, Trabzon, Samsun, Çanakkale ve Kayseri’de de düzenlenecek.
[nggallery id=234]
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org